IN MEMORIAM – ILMĀRS ANČĀNS

ILMĀRS ANČĀNS

ILMĀRS ANČĀNSDzimis 1940. gada 19. jūlijā – latviešu ārsts un politiķis. Ilggadējs Jūrmalas domes deputāts.

Ilmārs Ančāns 1959. gadā pabeidza Leona Paegles Rīgas 1. vidusskolu, bet 1974. gadā — Pirmo Maskavas Medicīnas institūtu ārsta specialitātē. 1979. gadā, pēc LKP CK pirmā sekretāra Borisa Pugo apgalvojuma, ka Ančāns ir piedalījies apvērsuma mēģinājumā, vairākkārt mēģinājis pamest valsti: viņš ir ielauzies ASV vēstniecībā Maskavā, kā arī mēģinājis pārpeldēt Melno jūru no Batumi uz Turciju. Piespiedu kārtā pārbaudīts psihiatriskajās ekspertīzēs Maskavā, milicijas karcerī.

Atmodas gados iesaistījies politikā, sākotnēji bijis LNNK biedrs, taču 1992. gadā no partijas izslēgts. 1993. gadā bijis starp partijas “Mūsu zeme” dibinātājiem. 1995. gadā kļuvis par Latvijas Medicīnas akadēmijas ķirurģijas katedras asistentu, tajā pašā gadā kandidējis 6. Saeimas vēlēšanās un ievēlēts par partijas valdes priekšsēdētāju. 1997. gadā pirmoreiz ievēlēts Jūrmalas domē. Piedalījies 1998. gadā notikušajās 7. Saeimas vēlēšanās no Tautas kopas “Brīvībai” saraksta. Atkārtoti ievēlēts 2001. gada vēlēšanās.

Neilgi pēc 2005. gada pašvaldību vēlēšanām Ančāns bija iesaistīts tā saucamajā “Jūrmalgeitas” skandālā. Ančānam tika piedāvāts 20 000 eiro liels kukulis, lai domes sēdē viņš atbalstītu Jura Hlevicka kandidatūru, taču Ančāns nolēma nodot informāciju Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam. 2006. gadā piedalījies 9. Saeimas vēlēšanās, bija saraksta pirmais numurs visos piecos vēlēšanu apgabalos. 2009. gadā ievēlēts Jūrmalas domes vēlēšanās. 2010. gadā piedalījies 10. Saeimas vēlēšanās no apvienības “Atbildība” saraksta, nav ievēlēts. 2013. gada Jūrmalas domes vēlēšanās “Mūsu zeme” nepārvarēja 5% barjeru.

14. Saeimas vēlēšanās kā partijas ”Tēvzemes mantojums” ILMĀRS ANČĀNS kandidēja no saraksta “Apvienība Latvijai”.

 

Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem!

Partijas “TĒVZEMES MANTOJUMS” valde.

Leave a Comment

Scroll to Top