APTAUJAS ATBILDES E-PASTĀ

E-pastsE-PASTA ADRESĒ IESŪTĪTIE IETEIKUMI

 • Noklausījos Māra Možvillo mūsu programmas skaidrojumu. Diemžēl nav nekā tāda, ko es gaidīju. Par visu tikai tā vispārēji. Arī par nodokļu politiku. Bet tieši mūsu nodokļu politika ir visu mūsu šodienas nelaimju sākums!!! Pat neuzsvēra, ka nodokļiem budžetā ir jānāk no lieliem ražošanas uzņēmumiem, neviss no nodokļiem iedzīvotājiem. Ja to mēs netaisamies labot, tad mums Saeimā nav ko darīt! Kā jau visās partijās, runā tikai priekšsēdis, bet mēs visi tikai klausamies. Es uzrakstīju Možvillo personīgi vēstuli īsumā par nodokļiem, kādi tie mums ir un kādiem būtu jābūt. Tikai paldies par idejām. Tikai pareiza nodokļu politika spēs nodrošināt budžetu ar līdzekļiem visām vajadzībām. Ja nav naudas, tad nebūs ne izglītības, ne medicīnas, ne arī viss pārējais.
 • Es viņam pašas vēlēšanu kampaņas sākumā ieteicu nodrukāt bukletus un akcentēt tos punktus ar ko mēs atšķiramies no visiem citiem. Par bukletiem nez cik reizes PCL tusiņos esot runājusi Dzintra. Atbilde bijusi – nav naudas un nav kas tos izplatīs. Vajadzēja vākt ziedojumus kampaņas sākumā, nevis kampaņas beigās un pašiem braukāt un staigāt apkārt, dalīt bukletus un uzrunāt cilvēkus. Jo, kā lai es tukšām rokām uzrunāju svešus cilvēkus, piemēram, Vērmanes dārzā vai Centrālās stacijas laukumā, vai kur citur un aicinu balsot par Apvienību Latvijai? Tukšām rokām es varēju uzrunāt tikai savus paziņas un arī tad tikai pa telefonu, jo man bija kauns, ka man nav ko viņiem iedot. Pirmo reizi redzu tik dīvainu vēlēšanu kampaņu kad aktīvisti tiekas paši ar sevi nevis ar vēlētājiem. Atzīšos: biju cerējis uz 2% balsu, bet tagad – būs jāpriecājas ja saņemsim 0,2%! Nu, tāda ir mana nojauta.  
 • Paldies Jānim Labrencim par izstrādāto nodokļu politiku ar kuru Jūs, kā autors, pats iepazīstinājāt vēlētājus savā vēstījumā un tas bija plaši izplatīts sociālajos tīklos. Veidojot vēlāk tematiskās diskusijas par to, varēsiet izteikties un izplatīsim plašāk šo viedokli.Par bukletu izstrādi! Tas nebija liegts! Reklāmas organizētāji laika un līdzekļu ierobežojumos, ļāva pašiem uzņemties iniciatīvu un izstrādāt šos bukletus. Ja paši to nerealizējām, kas pieņemot kopīgu lēmumu bija reāli, tad norādīt uz to, ko neizdarīja citi, ir lieki. Arī pēc vēlēšanām darbs turpināsies. Aicinu ikvienu, kas vēlas un redz iespēju palīdzēt, iesaistīties. Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam padarīt Latviju plaukstošāku.
 • Paldies visiem par ieguldīto darbu. Zinām un saprotam, ka vajadzēja vairāk, bet – komanda strādāja doto iespēju un līdzekļu robežās. Galvenais, pie jebkura rezultāta neapstāties un turpināt uzsākto kursu. Iestrādes un perspektīvas ir, pārējais ir atkarīgs no mūsu gribas, rīcības un iniciatīvas. Un, pasvītroju, pats svarīgākais – NEAPSTĀTIES!
 • Mūsu darbību man gribētos salīdzināt ar slikta studenta rīcību, kurš visu mācību gadu neko nedara, bet pirms eksāmena cenšas visu apgūt. Ir jāstrādā visu mācību gadu un no vēlēšanām līdz nākošām vēlēšanām. Vispirms par mājas lapu. Ko panāca Kaimiņš ar pareizu mājas lapu, redzam vēl šodien. Mājas lapai ir cilvēki jāuzrunā, nevis jādeklarē mūsu idejas. Tieši Kaimiņa m. lapā pašā sākumā aicināja visus izteikties un ieteikt, ko rakstīt programmā. Un visi rakstījām. Es arī. Varēja vienkārši pierakstīties un redzēt cik ir atbalstītāju. Mēneša laikā to skaits sasniedza tūkstoti. Trīs mēnešu laikā jau gāja pāri 3 tūkstošiem! Visu sabojāja ar programmu, ko nopublicēja. Tajā nebija nekas no tā, ko rakstījām. Bet to, kas bija programmā, neviens pat nepieminēja. Tad viss pajuka. Tad mēs varētu savā mājas lapā izanalizēt varas partijas rīcību visu tās darbības laiku. Protams, jāpiedāvā savs jautājuma risinājums. Tad pamazām noskaidrosies cilvēki, kuri ir spējīgi spriest un izvērtēt svarīgus jautājumus. Partijām nav izteikts komandas darbs. To vēl vairāk veicina, ka debatēs piedalās tikai partiju līderi. Vajadzēja vismaz 3 līdz 4 cilvēki, kuri katrs atbild par savu jomu. Prieks, ka šajā Saeimā prokrieviskās partijas būs ievērojamā mazākumā. Vienotība, lai arī kā, bet tomēr vada valsti. Liela kļūda ir tik lielā mērā palielināt ārējo parādu. Visvājākā vieta ir ekonomika un finanses. Iedomājieties, ka ekonomikas ministrs nezina, ka Kandavā vēl ražo radioaparātus Abava. Nodokļu jomā vispār valda diletantisms. Tas bija man tā, ko gribēju uzrakstīt pašā sākumā.
 • Vismaz neesam pēdējie. Ceru ka apvienības valde sniegs mums kaut kādu vēlēšanu kampanas un vēlēšanu rezultātu vērtējumu.
 • 7. Politologs F.Rajevskis . “Ja tu esi bijis parlamentā kā pēdējais mohikānis, tad nākošā diena, kad neesi parlamentā un būtībā nevienam neesi interesants, ārpus Saeimas, bez valsts finansējuma, TĀ IR ĻOTI CIETA GAROZA, TUR JĀBŪT BAIGAI IEKŠAI, lai no turienes izrautos uz tām līderu pozīcijām. Tur ir jābūt fantastiskām politiskām spējām un lielai politiskai veiksmei. Nu redzēsim. Tas ir liels izaicinājums un parasti, kas to izdara, tie izdara lielas lietas politikā!!!” Noklausoties šo gribu teikt ka es redzu  Mārī Možvillo šīs fantastiskās politiskās spējas un ticu lielai politiskai veiksmei. Atrisināsim komunikācijas problēmas un organizatoriskos sarežģījumus, sēkla ir iesēta, tagad tik jākopj un reiz vāksim ražu!!!
 • 8. Kamēr Apvienības valde gatavo savu vērtējumu, aicinu partijas biedrus (kuri to vēlas) dot savus vērtējumus vēlēšanu kampaņai un vēlēšanu rezultātiem kā arī savus ieteikumus tālākai darbībai. Mans lūgums – savus vērtējumus ar datorkomandas pogu “Atbildēt visiem” izsūtiet visiem mūsu kluba biedriem.
 • 9. Vēlēšanu rezultāts ir tāds, kā cilvēki uztvēra priekšvēlēšanu reklāmas. Labi, ka pareizi saprata Gobzema klaigāšanu un tikai nedaudzi noticēja Šlesera solījumiem. Vēlēšanu rezultātu tādu es jau gaidīju pāris nedēļas pirms vēlēšanām. Vēlreiz gribu atgādināt, ka ir jāstrādā vismaz gadu pirms vēlēšanām. Cilvēkiem savlaicīgi ir jāzina par mums un galvenos mūsu uzstādījumus. Vajadzētu no mūsu vidus sameklēt cilvēkus kuri būtu kompetenti noteiktos jautājumos. Galvenais ir nodokļu politika, izglītība, veselība un citos jautājumos. Tad kopā šie cilvēki iepazīstinātu visus ar saviem ierosinājumiem. Uz visiem jautājumiem es atbildētu īsi, ja budžetā būs nauda, tad varēsim attīstīt visas nozares. Bet budžetā nauda jāpelna ir lieliem ražošanas uzņēmumiem ar vairāku milj. apgrozījumu un peļņu gadā. Latvijas brīvvalsts laikā pēc 1934. gada sāka apvienot vienas nozares nelielās ražotnes lielās akciju sabiedrībās. Arī valsts viņās ieguldīja līdzekļus. Šādās akciju sabiedrībās nebija nekādas valsts padomes ar lielām algām. Tā Latvija sasniedza savus ziedu laikus. Mūsu bijusē AP ar pirmo likumu lielos uzņēmumus sadaļīja Sijās un tā sagrāva visu ražošanu. Dzīvosim vien tālāk, tad jau redzēsim kā Saeimai veiksies ar darbiem.
 • 10. Skatījos mūsu partijas biedru saņemto balsu procentus. Vislielākos procentus saņēmis Jurijs Tomass – 0,47%. Sīkums, bet patīkami. Apsveicu Juriju! Man jautā kā ir iegūts skaitlis Jurijam Tomasam 0,47%. Paskaidroju: CVK mājas lapā ir uzrādīts katrā vēlēšanu apgabalā nobalsojušo vēlētāju skaits . Vidzemē tas ir 262616, CVK mājas lapā ir uzrādīts arī katra kandidāta saņemtais balsu skaits. Jurijam Tomasam tas ir 1241. Veicot aprēķinu procentos iegūstam: (1241/262616)x100 = 0,472%. Saņemto balsu skaita ziņā no Jurija tikai nedaudz atpaliek Ilze Ruģele (1235) un Imants Dambis (arī 1235). Līdz ar to otro un trešo vietu dala Ilze un Imants. Aiz pirmajām trim godalgojamām vietām kā nākošais ir palicis Alvils Dālbergs ar 1225 saņemtajām balsīm. Arī apsveicami!
 • 11. Es to tik ļoti nenovienādotu, jo jāņem vēra Vidzemes sarakstā mums bija apvienības līderis Māris Možvillo, kas arī mūsu pārējo Vidzemes saraksta dalībnieku rezultātus uzrāda labākus. Es izceltu arī Ulda Godaiņa ieguldījumu, kurš tomēr individuāli arī sasniedzis ļoti labus rezultātus. Protams mums jāatrod veids kā šo rezultātu palielināt daudzas reizes! Tāpēc turpinam strādāt! Visi, kas jau iesnieguši anketas paldies. Aicinu ikvienu aktīvi iesaistīties viedokļu izteikšanā un nebaidīties mūs kritizēt, jo tikai kļūdas izanalizējot, varēsim tās labot. Vakarā, izsūtīšu atkārtoti veidlapu! GALVENAIS BEIGĀS NOSPIEST IESNIEGT!
 • 12. Pēc saņemtā balsu skaita savā vēlēšanu apgabalā Ulda Godaiņa rezultāts ir 0,4% . Saņemto procentu ziņā tas ir vienpadsmitais starp mūsu partijas biedriem Latvijā. Tas nozīmē, ka Zemgalē mūsu partijas biedriem ir bijis mazāks atbalsts nekā Vidzemē. Rīgā tas ir bijis vēl mazāks.
Scroll to Top